cheap motoactv Nest Thermostat coupon Fitbit Promo code cheap Bose Soundlink Jawbone Jambox Coupon Medialink wireless N router roku 2 xs best price Buy Bowflex Selecttech 552 cheapest p90x bowflex selecttech 552 coupon code microfiber couch cleaning

Archyvas

„Žinių krosas“

Su tradiciniu „Žinių krosu“ atbėgo ir taip ilgai lauktos vasaros atostogos. Birželio 3 d. puikiai nusiteikę mokiniai ir mokytojai rinkosi į paskutinį šiais mokslo metais užsiėmimą – „Žinių krosą“. Kepinanti saulė nesutrukdė mokiniams greitai ir tiksliai įveikti visas matematikos, gamtos mokslų, lietuvių k. ir kitų dalykų užduotis. Itin gerai sekėsi ir saldžius prizus laimėjo II – okai, o štai 1-ąją vietą ir picerijos čekį iškovojo III a klasės mokiniai. Ačiū visiems: ir mokytojams, ir mokiniams už puikius pasiektus rezultatus ne tik „Žinių krose“, bet ir prie visus mokslo metus. Gerų visiems vasaros atostogų.

IMG_7133

Olimpiadininkų apdovanojimai

Pirmąją vasaros dieną Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos Senieji rūmai ir Senamiesčio progimnazija dedikavo patiems gabiausiems – mokykloje apdovanoti rajoninių, regioninių ir respublikinių olimpiadų bei konkursų laureatai.

Šiandien buvo pasveikinti net 29 įvairių dalykų olimpiadininkai. Dar 20 gabiausių ir uoliausių abiturientų už pasiekimus sporte, olimpiadose ir visuomeninėje veikloje buvo apdovanoti paskutinio skambučio šventės metu. Vadinasi, šiemet seniausia Rokiškio rajono mokykla gali didžiuotis net 49 „deimančiukais“, kurių ieškoti kvietė ir garsus lietuvių rašytojas, kurio vardu ir pavadinta mokykla.  Apdovanojimų metu padėkų negailėta ir įvairių konkursų laureatų tėveliams : renginio organizatoriai sakėsi suprantantys, kad mokinių kelionė svajonių link būtų kur kas sunkesnė, jeigu namuose jų nelauktų mylintys ir palaikantys tėveliai. Būtent jiems mokykla dovanojo gražiausius rožių žiedus.  Kasmet mokykloje vykstančius geriausiųjų apdovanojimus papuošė ugdymo įstaigos talentai : dainininkai, muzikantai, šokėjai. Na, o šventėje dalyvavęs Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos direktorius Gediminas Matiekus džiaugėsi, kad nors, skirtingai nei žemdirbiai, derlių nuimame vasaros pradžioje, mūsų užtarnauti pasiekimai stebina ir iš tiesų verčia didžiuotis tiek mokiniais, tiek čia dirbančiais pedagogais.

IMG_6303

Paskutinio skambučio šventė

Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 92-ai Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinio laidai. Šventė buvo pilna jausmų ir sentimentų – abiturientai savo paskutinio skambučio šventę šventė senosios mokyklos salėje, mokytojams ir vienuoliktokams plojant praėjo savos mokyklos koridoriumi – kitokiu, išpuoštu. Merginoms buvo džiugu apsivilkti tradiciškai baltą valso suknelę, ne vienam spaudė širdį, kai jau jie, ne kiti, dainavo dainą mamoms ir mojavo : „rytoj skrisim”. Abiturientus sveikino rajono meras Antanas Vagonis, seimo narys Vytautas Saulis. Ypatingas direktoriaus padėkas už garbingą mokyklos vardo atstovavimą ir visų 8 mokslo metų nuopelnus gavo 20 abiturientų. Tarp jų – geriausi šalies ir net Europos sportininkai, etatiniai olimpiadininkai, nepakeičiami aktyvistai, istorikai, rašytojai, medalių ir taurių laimėtojai.

12 – okai teikė gėles mokytojams, kurie su jais nuoširdžiai vargo 8 metus ir tapo tikrais bičiuliais, giedojo savo mokyklos himną, „lėktuvu” atskraidino nuotaikingą testamentą ir dovanų paliko 92 laidos abituriento rankomis gamintus 3 originalius suoliukus. Taip pat įteikė mokyklos darbų mokytojo padarytą mokyklos raktą ir buvo iš salės išlydėti vienuoliktokų polonezo ritmu.

IMG_5962

„O buvo taip…“

Ar žinai, kaip buvo? Turėtum žinoti, nes žymiojoje Vaižganto scenoje šį trečiadienį (gegužės 18d.) praūžė nuotaikinga apdovanojimų ceremonija „O buvo taip…“ ! Šventės dalyvius kvietėme grįžti į senelių laikus, kada skambėjo „40 kaštonų“, o legenda tapusi Nelė Paltinienė ėjo į pasimatymą su Eugenijumi Ivanausku. Renginio metu apdovanoti geriausių metų pokštų ir linksmiausių frazių autoriai, rečiausiai pastebimi šešėliai, išradingiausi rašytojai, įžvalgiausi istorikai ir originaliausi metodininkai. Nugalėtojams skambėjo žinomiausios patefono grojamos melodijos, o šventę vainikavo gyvai „Švieski man vėl“ uždainavusi „Nerija“.

 IMG_5477

 Europos savaitė

Kaip ir kasmet gegužės pradžioje vyko jau tradicine tapusi Europos savaitė. Jos iniciatoriai – užsienio kalbų ir socialinių mokslų mokytojai ir jų mokiniai. Europos savaitė prasidėjo pirmadienį, gegužės 9 dieną, plakatų konkurso „Pažinkime Europą“ paroda. Įvairiaspalviai, informatyvūs plakatai liudijo apie tai, kokie kūrybingi ir išradingi mūsų mokiniai, taip įdomiai, savitai, pačiais įvairiausiais būdais pristatę Europos šalis, jų įžymybes, simbolius. Plakatus vertino patys mokiniai balsuodami. Geriausiais buvo išrinkti Gabrielės Čaponkaitės plakatas- Austrija (I vieta), aštuntokų vokietukų grupės plakatas- Olandija (Ugnė Serdzikauskaitė, Rimgailė Bulovaitė, Giedrė Kairelytė, Augustė Matiukaitė – II vieta) ir gimnazistų vokietukų antrokų plakatas –Vokietija (Akvilė Andriūnaitė, Kastytis Bandžiulis, Justas Norvaišas, Eimantas Tarakanovas, Paulius Vabolis). Visi dalyviai apdovanoti Padėkos raštais.

Tą pačią dieną gimnazistai savo žinias apie Europos Sąjungą pasitikrino dalyvaudami Europos egzamine.

Antradienį – „Europa mūsų akimis“ – šviečiant saulei piešėme ant asfalto. O taip pat antradienį ir trečiadienį visi aktyviai dalyvavome organizuotose interaktyviose pertraukose – angliškų žodžių sakymo paraidžiui mini – žaidynėse“ Kahoot European Quiz‘ ir ‚Jeopardy‘ – burtų keliu sudarytos komandos atsakinėjo į įvairių sričių klausimus apie Europą anglų kalba. Taip pat trečiadienį vyko smagi viktorina „Europa – mūsų namai“.

Trečiadienį mokytojos Asta, Vitalija ir Virginija pakvietė į atvirą integruotą vokiečių – rusų kalbų ir technologijų pamoką. Septintokai, išsivertę receptą iš vokiečių ir rusų kalbų, gamino troškinį. Nors ir pritrūko kai kurių produktų, troškinys pavyko puikiai ir buvo labai skanus. Buvo tikrai įdomu, nes tuo pat metu kalbėjome vokiškai, rusiškai, lietuviškai ir pagaminome skanų troškinį.

Ketvirtadienį po keturių pamokų visi rinkomės į baigiamąjį Europos savaitės renginį – apdovanojimų ceremoniją aktų salėje. Susirinkusius nuotaikinga angliška daina pasitiko atlikėjų trio. Visi, aktyviai dalyvavę savaitės renginiuose, apdovanoti Padėkos raštais, saldžiais prizais. Neliko pamiršti ir edukacinių konkursų „Olimpis“ dalyviai ir nugalėtojai. Jiems taip pat įteiktos padėkos.

Europos savaitės renginiai – tai netradicinės pamokos ,tai puiki galimybė visiems pasitikrinti bei praturtinti savo žinias, atskleisti savo talentus.

IMG_2088

Dailyraščio  konkursas

Balandžio 22 antra  –  Juozo Tumo – Vaižganto mirties metinių diena. Ši proga mokykloje buvo paminėta netradiciškai – visų klasių mokiniai rašė dailyraštį. Jam  buo parinktas rašytojo tekstas: progimnazijos mokiniai perrašė ištrauką iš romano “Pragiedruliai”, gimnazistai – ištrauką iš apysakos “Dėdės ir dėdienės”.  Gražiausi darbai buvo pakabinti mokyklos foje. Įdomu pastebėti, kad dauguma rašiusių labai stengėsi, jaudinosi suklydę, o po konkurso sakė, kad buvo labai įdomu ir smagu.  Kaip dailiai rašyti moka,  parodė ir mokyklos darbuotojos –  R.Maslauskienė, D.Laucienė,  mokytojos – J.Juodinytė, A.Juškevičienė  E. Matiukienė, N.Jankauskienė, V.Antanavičienė.

Nugalėtojais tapo šie gimnazistai: I kl. I vieta – Indrė Gerdvilytė, II vieta – Lukas Jonaitis, Dovydas Giedrys, III vieta – Ignas Tijūšas, Goda Dagytė, Arina Fitingova; II kl.  I vieta – Benita Bublytė, II vieta – Iveta Spundzevičiūtė, Žemyna Kriaučiūnaitė, III vieta – Viktorija Tumėnaitė, Justina Lazukinaitė, Deimantas Smeledis; III kl. I vieta –  Gabrielė Pipinytė, II vieta – Deimantė Norkevičiūtė, Gabrielė Vėbraitė, III vieta – Gražina Motuzaitė, Marius Vaitoška, Tatjana Ščavlinskaja; IV kl. I vieta – Martyna Dagytė, II vieta – Neda Letukytė, Simas Mykolaitis, III vieta – Edita Daraškaitė, Marija Matelytė, Mantas Didžiokas.

20160511_085137

Start Strong“

Balandžio 19 dieną  Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų Rūmų padalinyje vyko jaunimo karjeros ugdymo renginys „Start Strong“ („Pradėk stipriai“), kurį finansavo JAV ambasada. Šiame renginyje dalyvavo abiejų Rokiškio Vaižganto gimnazijos padalinių ir Kamajų Antano Strazdo gimnazijos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai. Penkių valandų interaktyvius mokymus anglų kalba vedė diplomatai, verslininkai, švietimo ir jaunimo reikalų specialistai bei nevyriausybinių organizacijų atstovai. Dalyvaudami interaktyviuose žaidimuose, klausydami patyrusių lektorių ir diskutuodami, mokiniai turėjo galimybę suprasti, kaip planuoti savo ateities karjerą, kaip pasirinkti teisingą studijų ar profesinį kelią, kaip išnaudoti savo talentus ir susirasti svajonių darbą. Dalyviai sužinojo, kaip teisingai parašyti CV, motyvacinį laišką, kaip elgtis interviu dėl darbo, kaip pradėti verslą net neturint daug pinigų ir kitų praktinių dalykų.

Dalyviai džiaugėsi įdomiai, prasmingai ir naudingai praleistu laiku. Mokiniai teigė, kad šie mokymai suteikė jiems ne tik verslumo žinių, bet ir motyvacijos bei pasitikėjimo savimi, siekiant asmeninių ateities tikslų.

Plačiau apie programą skaitykite: http://startstrong.lv/en

IMG_5315

Matematikos savaitė

Sakoma, kad matematika – mokslų karalienė.  Ar tikrai? – galima ginčytis, bet balandžio 11-15 d. matematika iš tiesų karaliavo mūsų mokykloje.  Jau pirmadienio rytą, eidami į pamokas, mokiniai turėjo išspręsti uždavinukus, kurie puikavosi ant visų kabinetų durų. Taip pat pirmadienį vyko IT konkursas „Žinau, taikau, domiuosi“. Antradienį mokyklos fojė vyko  „matematinė žvejyba“, kurios metu už „sužvejotą“ teisingą atsakymą mokiniai gavo saldžius prizus. Po pamokų į matematikos viktoriną rinkosi progimnazijos penktokai ir ketvirtokai. Viktoriną vedė gimnazistai Asta Jasiūnaitė ir Dovydas Trumpa. Trečiadienį sudoku turnyre susirėmė gimnazistai ir mokytojai. Lyderės šįkart buvo mokytojos Nadiežda Jankauskienė ir Jolanta Augulienė, nedaug nuo jų atsiliko Vita Kavaliauskaitė(IVc kl.) ir Deimantas Smeledis (IIa kl.), trečioji vieta atiteko Astai Jasiūnaitei (IIIa kl.) ir Nedai Letukytei (IVb kl.).

Ketvirtadienis – matematinių kryžiažodžių ir matematinių atvirukų diena. Gražiausią atviruką sukūrė ir konkurso laureate tapo Ia klasės mokinė Kornelija Pečiūraitė, padėkomis buvo apdovanoti  Goda Dagytė (Ia), Indrė Gerdvilytė (Ia) ir Ugnius Naprys (Ia). Į atvirą matematikos pamoką mokytojus pakvietė mokytoja metodininkė Laima Karkaitė.

Penktadienį  mokyklos fojė mokiniai žiūrėjo filmus „Ateities technologijos“ , „Matematikos grožis“, o visos savaitės renginius vainikavo konkursų, viktorinų, sudoku turnyro nugalėtojų apdovanojimas.

0

Balandžio 7 d. – Pasaulinė sveikatos diena

Visuomenės sveikatos specialistė Gailutė Morkūnienė su Juozo Tumo- Vaižganto gimnazistėmis „daktarėmis“ Senamiesčio progimnazijos 6-7 klasių mokiniams suorganizavo profilaktinį sveikatos patikrinimą. Buvo patikrintas kraujo spaudimas, nervų sistema, rega, svoris, ūgis. Vaikai mokėsi asmens higienos, susipažino su sveika mityba. Žalingų įpročių prevencijos kabinete sužinojo apie rūkymo, alkoholio žalą. Mokiniams renginys labai patiko, džiaugėsi, daug sužinoję.

1

Psichologės Svetlanos Smertjevos paskaita mergaitėms

Balandžio 8d. į mokyklos aktų salę susirinko Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų ir Senamiesčio progimnazijos mergaitės. Sveikatos priežiūros specialistė pasikvietė psichologę Svetlaną Smertjevą, kuri davė mergaitėms daug išmintingų patarimų kaip išsaugoti dvasinę pusiausvyrą, išvengti vidinių konfliktų ir su tėvais, neįsileisti nerimo į širdį, kaip bendrauti su berniukais, išsaugoti moteriškumą. Mergaitėms paskaita labai patiko.

P1010298

Poezijos pavasaris

Mes negalime žinoti, kas yra poezija. Naujas eilėraštis yra ir nauja žinia apie poeziją.“ (Viktorija Daujotytė). Poezija kilo iš liaudies šokių. Ritmuoti, rimuoti žodžiai buvo dainuojami, grojant muzikai, šokant. Taip senovės žmonės išreikšdavo savo emocijas ir patirdavo iškrovą, atsipalaiduodavo. Apie poeziją įvairiais laikais buvo kalbėta ir ginčytasi labai daug. Vieni manė, kad poeziją reikia kurti pagal griežtus reikalavimus, nustatytą rimavimą ir ritmą; tiksliai nustatyti eilėraščio adresatą ir naudą. Kiti teigė, kad poezijos negalima varžyti, kad ji turi gimti iš poeto kančių, jo saviraiškos.

Poezija kalba tiems, kurie supranta daugiau negu gali jinai pasakyti. Marcelijus Martinaitis

Pasaulinė poezijos diena, kurią 2000 m. paskelbė UNESCO, minima kovo 21 d. Neatsitiktinai mūsų mokykloje balandžio 1 dieną vykęs Poezijos pavasaris „Pabūkim kartu“ buvo skirtas Prezidentės globojamiems Bibliotekų metams, kurių šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. „Bibliotekos prieina prie kiekvieno žmogaus ir suteikia galimybe bendrauti su knyga. Esame skaitanti ir kultūringa tauta, o tai reiškia, kad tokios tautos niekas nei palauš, nei pažemins. Pasitikėkime bibliotekomis ir knyga“, – sakė Prezidentė. Penktadienio popietę į aktų salę rinkosi poezijos mylėtojai. Su pasigėrėjimu visi klausėsi trečiokės Viktorijos Bielovos, regioniniame skaitovų konkurse užėmusios III-ąją vietą, skaitomų eilių. Drąsiai deklamuoti jiems patinkančius eilėraščius stojo ir Senamiesčio progimnazijos mokiniai. Švelniai liejosi Alionos Babachinos, Gabrielės Stanišauskaitės ir mokyklos psichologės Onutės Viduolienės atliekama dainuojamoji poezija. Popietę papuošė abiturientės Nedos Letukytės, Lietuvos kalbos ir literatūros olimpiados sidabro medalio laimėtojos, lietuvių kalbos mokytojų Jolantos Augulienės ir Jolantos Juodinytės eilės. Žymių lietuvių poetų eiles susirinkusiems skaitė bibliotekos vedėja Vida Erslovienė ir matematikos mokytoja Sigutė Letukienė. Renginio svečius džiugino mokyklos bendruomenės narių dekoruoti margučiai. Dailiausių margučių autoriai buvo apdovanoti padėkos raštais.

IMG_5015

Stažuotė Graikijoje

     Aš, Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos lituanistė Raimonda Povilavičiūtė, ir dar 5 rajono mokytojos š.m. kovo 21-25 d., vykdydamos  ERASMUS+KA1  programos projektą „Pagrindinio ugdymo pakopoje dirbančių mokytojų kompetencijų tobulinimas ir lyderystės plėtra Rokiškio rajono mokyklose“, lankėmės Graikijos sostinėje Atėnuose. Toliau

„Pilietiškumas prasideda nuo „A“

Kiekvienais metais sausio 1-ąją Gedimino bokšte Lietuvos kariai iškilmingai iškelia Lietuvos Trispalvę. Pagal tradiciją senoji bokšto vėliava kasmet perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų, ypatingai puoselėjančių istorinę Lietuvos atmintį. Nuo 2006 m. sausio 1 dienos Gedimino bokšto vėliava buvo perduota: Šiaulių Didždvario gimnazijai, Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus skyriaus penktajai kuopai, Vilniaus Senvagės vidurinei mokyklai, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijai, Kauno Kovo 11-osios vidurinei mokyklai, Vilniaus Sausio 13-osios vidurinei mokyklai, Vasario 16-osios gimnazijai Hiutenfelde (Vokietija), Pasvalio rajono Saločių Antano Poškos vidurinei mokyklai, Telšių Žemaitės gimnazijai, Akmenės rajono Papilės Simono Daukanto gimnazijai.

Mūsų gimnazijai Gedimino bokšto vėliava buvo perduota 2014 sausio 1 d.

Šiaulių Didždvario gimnazijos iniciatyva nuo 2014 m. pradėtas organizuoti pilietiškų mokyklų sambūris, kuriame dalyvauti pakviečiami visi, saugantys valstybinę Gedimino bokšto vėliavą. Šiemet sambūrį kovo 11 d. organizavo Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija. Šiame tarptautiniame renginyje, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Renginio metu svečiams buvo organizuotos įvairios veiklos: mokiniams – „Šaulių sąjungos veiklos, ekipuotės ir ginkluotės pristatymas“, „Skautai – pilietiškumo mokykla gamtoje. Skautiškos vertybės“, netradicinė muzikinė pamoka „Pilietiškumas prasideda nuo „A“. Aš – žmogus tarp žmonių“, Lietuvos etnografinių regionų savitumo puoselėjimas mokinių kūrybinėje veikloje „Kuriame Lietuvos žemėlapį“; mokytojams – diskusija „Lietuvos laisvė, demokratija ir pilietiškumas mokykloje“, ekskursija po gimnaziją. Kiekvienos mokyklos atstovai paruošė savo mokyklos pristatymą ir plakatą parodai „Pilietiškumas prasideda nuo manęs“. Renginio dalyviai noriai dalinosi gerąja patirtimi ugdant pilietiškumą mokyklose, puoselėjant tradicijas ir inicijuojant veiklą, kuri skatina jaunąją kartą tapti savo šalies patriotais ir vertybių puoselėtojais.

IMG_4929

KOVO 11 – oji

Renginiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti mūsų mokykloje vyko kovo 10 d. Pamokas pradėjome Tautiška giesme. I-IV klasių istorikai dalyvavo Lietuvos istorijos žinovo konkurse, o po pamokų respublikinio projekto „Praeities stiprybė – ateičiai“ dalyviai (vadovė – mokyt. D. Golubeckienė) pristatė savo sukurtą filmuką „Panemunio Angelas“ . 2003 m Panemunyje Rokiškio raj. buvo atidengtas didžiulis paminklas  „Angelas“ . Tai penkių metrų aukščio angelas, o atstumas tarp jo išskleistų sparnų-aštuoni metrai. Paminklo projekto autorius architektas A. Paslaitis, skulptorius K. Kisielius. Paminklas pastatytas toje vietoje, kur buvo užkasami žuvusių ir nukankintų partizanų kūnai. 1944 m. gruodžio 12 d. Panemunio (Pandėlio sen.) puolimas –  Šiaurės Rytų Lietuvos partizanų operacija, kurioje dalyvavo apie 300 partizanų iš Biržų, Rokiškio ir Panevėžio apskričių.

6

Kaziuko mugė mieste

Kovo mėnesį Kaziuko mugės šurmulys keliauja per visą Lietuvą. Kovo 13 dieną mugė vyko ir Rokiškyje. Jau nuo ryto Nepriklausomybės aikštėje rikiavosi įvairiaspalvės palapinės – savo darbais ruošėsi prekiauti rajono mokyklų mokiniai ir mokytojai, darželių, organizacijų atstovai. Mūsų mokyklai atstovavo ir savo darbais mugės lankytojus džiugino skaityklos vedėja D. Laucienė, mokytojai I. Vagonė, R. Tička, L. Augulis ir jų mokiniai.

image1

Visur gerai, bet namuose geriausia? (po stažuotės Anglijoje)

Š.m. vasario 8 -12 dienomis  pagal „Erasmus+“ programos projektą „Pagrindinio ugdymo pakopoje dirbančių mokytojų kompetencijų tobulinimas ir lyderystės plėtra Rokiškio rajono mokyklose“  kartu su 5 Rokiškio rajono pagrindinių mokyklų mokytojomis turėjau galimybę  stažuotis Londone.  Išklausėme  teorines paskaitas apie Anglijos švietimo sistemą, aplankėme dvi mokyklas :,,Arts & Media”  ir ,,Swanlea”, stebėjome pamokas, bendravome su mokytojais ir mokiniais.

Skaityti toliau

 

ATVIRŲ DURŲ DIENA A.STULGINSKIO UNIVERSITETE

A.Stulginskio universitetas kovo 4 d. pakvietė mūsų gimnazijos II- IV klasių mokinius į Atvirų durų dieną.

Gimnazistai išklausė paskaitą ,,Pasirink svajonių profesiją ir užkariauk pasaulį“, vaišinosi studentiška koše, lankėsi auditorijose, buvo supažindinti su biomedicinos, socialinių, technologijos mokslų studijų programomis, stebėjo mokslinius bandymus, bendravo su dėstytojais ir studentais,       buvo supažindinti su įvairiais laisvalaikio praleidimo užsiėmimais. Mokiniai stebėjo meninių kolektyvų pasirodymus, sužinojo, ką studentai veikia po paskaitų.

20160304_112623

Kaziuko mugė

Šiais metais Kaziuko mugė Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senuosiuose rūmuose ir Senamiesčio progimnazijoje buvo šiek tiek kitokia nei anksčiau. Norėjosi ne tik išlaikyti senovinę folklorinės mugės dvasią su liaudiškomis dainomis, žaidimais, bet ir  skatinti mokinių verslumą. 

Kiekviena klasė turėjo suskaičiuoti savo pelną, iš gautų pajamų atmesdama sąnaudas. Iš anksto buvo paskelbtos kelios nominacijos, kuriose buvo kviečiama varžytis. Labai norėjome į bendrą veiklą įtraukti mokinių tėvelius.

Šventė pavyko. Visą valandą aktų salėje šurmuliavo tikra mugė. Liaudies dainomis susirinkusius džiugino mokyklos psichologė Ona Viduolienė ir aštuntoko Martyno Sesicko mama Renata Sesickienė, muzikos mokytojos Raimondos Kolyčienės merginų ansamblis. Organizatoriai mokė smagių žaidimų, šokių. Į šokio sūkurį pasinėrė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.

Šventės metu nepamiršti ir mokyklos Kaziukai. Jie apdovanoti riestainių karoliais. Mugėje buvo galima įsigyti visko: rankų darbo papuošalų, mentelių, įvairių saldumynų. Galėjai nusipirkti ir tradicinių Kaziuko mugės pirkinių – verbų, kurias pagamino bibliotekininkė Dalia Laucienė, bei širdelės formos sausainių pavadinimu „Kaziuko širdis“.

Mugės pabaigoje buvo paskelbtos geriausios klasės: versliausia pripažinta 6b, kūrybiškiausia – 7a, išradingiausia – Ia. Išrinkta ir šauniausia pardavėja, tai Samanta Tomaško iš 5b klasės. Visų nuotaika buvo pakili. Šventė paliko  daug gerų emocijų, puikių įspūdžių. Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis,  visi išsiskirstė nuotaikingai…

IMG_4759

Šimtadienis

92 laidos abiturientai šimtadienio šventės vakarą pakvietė visus į mokytojos Jolantos Augulienės režisuotą spektaklį „Žaidimas be taisyklių“ pagal Linos Klemkaitės pjesę „Žaidimas be taisyklių“ ir Vladimiro Tendriakovo apsakymą „Atpildas“. Spektaklyje atskleidžiamos šiuolaikinio gyvenimo aktualijos, parodoma, kaip jaunam žmogui sunku rasti vietą pasaulyje, kuriame negalioja jokios taisyklės. Baigiamasis spektaklio akordas – dvyliktokų atliekama daina „Paukščiai“.

Vienuoliktokų programa buvo nuotaikingesnė – išradingai parodytas dvyliktokų „gyvenimas be taisyklių“ per visus aštuonerius metus, praleistus mūsų mokykloje.

IMG_4653

 Vasario 16-oji

Su gimtadieniu, Lietuva! Gimnazijoje Vasario 16-osios nuotaikos sklandyti pradėjo jau penktadienio (02-12d.) rytą, kuomet kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui buvo įteikta simbolinė Lietuvos Trispalvė. Tą pačią dieną Senųjų rūmų mokinių seimas mokinius pakvietė į Vasario 16-ajai skirtą nuotaikingą viktoriną “Sudėkime Lietuvą”, kurios metu I ir II klasių komandos bandė atspėti lietuviškas dainas ir jose apdainuotus miestus pažymėti šalies žemėlapyje, skaičiavo lietuviškais matavimo vienetais, išsiaiškino Lietuvos regionų sostines, žemėlapyje ieškojo žinomų Lietuvos žmonių gimtinių bei stengėsi „iššifruoti“ tarmiškus žodžius.

IMG_4623

KARJEROS UGDYMAS

Senųjų rūmų padalinio III – IV klasių mokinių grupė vasario 5 d. lankėsi parodoje STUDIJOS 2016.

Parodos STUDIJOS 2016 tema – „Sprendimą priimi ne vienas“. 2016 m. parodoje buvo skiriamas didelis dėmesys tėvų bei mokytojų auditorijai: vyko specialūs seminarų ciklai apie tai, kokį vaidmenį jie turi užimti vaikui apsisprendžiant, kur studijuoti, kaip motyvuoti vaiką mokytis, kaip padėti jam surasti savo kelią.

Abiturientams ši paroda – puiki galimybė susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų – universitetų, kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis, reikalingiausiomis profesijomis ir amatais, užsienio universitetų ir kolegijų studijų programomis, sužinoti, kaip pradėti nuosavą verslą, išmokti geriau pažinti save, formuoti tikslus, planuoti ateitį.

Gimnazistai, kurie neturėjo galimybės apsilankyti parodoje Vilniuje, galėjo dalyvauti vasario 25d. Karjeros ugdymo dienoje, kuri vyko gimnazijos Romuvos padalinyje. II- IV kl. mokiniai galėjo susipažinti su universitetų ir kolegijų studijų programomis, konsultuotis individualiai.

Užgavėnės

Šiemet žiemos neteko varyti iš kiemo, nes Užgavėnių rytas išaušo visiškai be sniego ir oras priminė labiau kovą nei vasarį – net ir Morės deginti nereikėjo. Užgavėnių persirengėliai mokinius ir mokytojus sutiko mokyklos fojė dainuodami Užgavėnių dainas ir dalindami riestainius.

IMG_4477

Mes Seime

Mūsų mokyklos prezidentė Gabrielė Pipinytė ir Jaunimo Europos komandos narė Neda Letukytė vasario 5 dieną Lietuvos Respublikos Seime vykusioje Gintaro Steponavičiaus paramos fondo ataskaitinėje konferencijoje „Jaunimo iniciatyvos“ pristatė mūsų mokykloje vykdytą projektą „Mokytojau, būk draugas“. Paraišką Gintaro Steponavičiaus paramos fondui nacionaliniam pilietinių projektų konkursui “Jaunimo iniciatyva” mūsų mokinių seimas pateikė pavasarį.

Šiame konkurse, pasak projekto koordinatorės Ievos Sadauskaitės, dalyvavo beveik 200 paraiškų teikėjų. Komisija paraiškas įvertino ir finansavimą skyrė 36 projektams, tarp kurių ir mūsų projektas “Mokytojau, būk draugas”. Šis projektas mokykloje buvo vykdomas 2015 m. rugsėjo – gruodžio mėnesiais. Projekto metu mokytojai, savo svajones įgyvendinę jaunuoliai neformalioje aplinkoje dalinosi savo gerąja patirtimi bei sėkmės istorijomis su projekto dalyviais. Projekto vykdytojai (mokinių savivalda) įgyvendino ir bendruomenės narius įtraukė į šias veiklas:

  1. suši gaminimo užsiėmimas su istorijos mokytoja D. Golubeckiene, vokiečių k. mokytoja A. Milakniene, technologijų mokytoja I. Vagone, ekonomikos mokytoja S. Letukiene, kurios neformalioje aplinkoje pasidalino savo gerąja patirtimi bei žiniomis apie Japonijos kultūrą. Popietės metu mokiniai klausinėjo ne tik apie istorijos discipliną, bet ir apie asmenines mokytojos patirtis. Užsimezgęs dialogas padėjo pažinti mokytojas iš arčiau, tobulino užsiėmimo dalyvių bendravimo įgūdžius ir praturtino žinių apie Japoniją bagažą;
  2. tradicinės arbatos gėrimo ir mandala kūrimo su A. Keraitiene metu užsiėmimo dalyviai artimiau pažino vienas kitą bei savo vidinį pasaulį (mandala piešimas ir analizavimas), be to šioje veikloje dalyvavę mokytojos (E. Matiukienė, I. Vagonė, J. Augulienė, S. Letukienė) pasidalino savo gyvenimiška patirtimi – taip griaudamos stereotipą, kad mokytojai negali būti draugais;
  3. gimnazistų iš Panevėžio freerun grupė TASK pakvietė mūsų mokytojus ir mokinius į netradicinį sporto užsiėmimą, kurio metu pristatė savo atliekamus triukus bei parodė kaip juos atlikti. Šios veiklos metu mokiniai sužinojo apie įvairesnes popamokines veiklas, galimybes patiems užsiimti patinkančia veikla ir pasiekti puikių rezultatų net neturint tų užsiėmimų mokytojų ar trenerių, patys pabandė atlikti keletą svečių parodytų triukų. Pokalbio “Svajonei reikia nedaug” metu grupės TASK nariai pasidalino mintimis apie jauno žmogaus norą ir siekį tobulėti bei apie galimybes įgyvendinti savo svajones, apie tolerancijos tarpusavio santykiuose svarbą ir reikšmę jų sėkmės kelyje;
  4. kartu su Jaunimo Europos komandos nare Neda Letukyte vykdėme geografinius kūrybinius užsiėmimus: netradicinė geografijos pamoka “Pažink šalis keliaudamas” ir filmuoti kalėdiniai sveikinimai visoms ES šalims jų valstybinėmis kalbomis. Netradicinėje geografijos pamokoje žaidimų pagalba į keliones leidosi kelios skirtingo amžiaus mokinių grupės ir mokytojos bei kt. bendruomenės nariai (R. Stanišauskienė, A. Juškevičienė, J. Augulienė, D. Laucienė). Apie žaidimo metu aplankytas šalis, miestus savo žiniomis, tikrų kelionių įspūdžiais dalinosi ir mokiniai, ir mokytojai. Projekto dalyviai noriai pasirinko šalį, kurią jos valstybine kalba norėtų pasveikinti kalėdų proga. Sveikinimus kūrė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai – taip visi kartu “ne vadovėlio akimis” pažvelgė įšalių kultūrą, kalbą, papročius.

Viso projekto metu vyko informacinė sklaida apie vykdomas veiklas. Džiugu, kad į šį projektą įsitraukė ne tik mūsų gimnazijos, bet ir mūsų socialinio partnerio Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokiniai. Bendros šventinės kalėdinės popietės metu buvo apdovanoti aktyviausi, išradingiausi projekto dalyviai. Popietės metu žaidėme improvizuotą kalėdinį krepšinį, pertraukėles mokiniai užpildė muzikiniais pasirodymais. Ši popietė dar kartą parodė koks gražus ir prasmingas gali būti mokinių ir mokytojų bendravimas. Visos projekto “Mokytojau, būk draugas” įgyvendintos veiklos įrodė, kad mokytojas ne tik gali, bet daugeliu atvejų jau ir yra mokinių draugas. Glaudus mokinių ir mokytojų bendradarbiavimas ne tik pamokose didina mokinių motyvaciją, toleranciją, skatina kūrybiškumą, ugdo atsakingą, pilietišką, patriotišką ir sąmoningą asmenybę.

Ataskaitinės konferencijos metu dalyvius sveikino ir padėkas įteikė fondo iniciatorius Gintaras Steponavičius. Po projektų pristatymo konferencijos organizatoriai visus dalyvius pakvietė į ekskursiją po Seimą.

 5

Sausio 13-oji

Šiemet sausio 13-oji mūsų mokykloje pražydo neužmirštuolėmis. Tą rytą kiekvieną pravėrusį mokyklos duris pasitiko grupelė mokinių ir prisegė neužmirštuolę – Laisvės gynėjų atminimo simbolį. Pamokų pradžioje uždegta žvakutė liudija, kad mes žinome kas įvyko 1991 sausio 13-ąją. Plevenant žvakių liepsnai mokiniai susikaupę klausė dainos „Laisvė“ , žiūrėjo nuotraukas bei  skaitė artimųjų mintis apie žuvusius tą atmintiną naktį.  Gimnazijos Romuvos padalinyje organizuotame protų mūšyje, skirtame Laisvės gynėjų dienai dalyvavo ir dvi mūsų padalinio komandos. Geriausiai šiame protų mūšyje sekėsi Senųjų rūmų padalinio Mokinių seimui – iškovota garbinga I-oji vieta, antrieji  – Jaunųjų šaulių komanda ir tretieji –  Romuvos padalinio komanda – nugalėtojams prizus įteikė Rokiškio verslininkai, atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti ir likusių kitų komandų nariai.  Į šv. Mišias 12 val. rinkosi ne tik Sausio 13-osios minėjimo dalyviai, bet ir mokiniai, kurie dalyvavo bėgime nuo Nepriklausomybės paminklo iki A. Matulkos kapo. Puikiai šiame bėgime pasirodė mūsų mokiniai – Simonas Venciulis (I vieta) ir Ainoras  Striupas (II vieta),          o patys vyriausi gimnazijos mokiniai, abiturientai, dalyvavo kraujo donorystės akcijoje. Aktyvus mokinių  dalyvavimas Laisvės gynėjų dienos renginiuose rodo, kad auga pilietiška, patriotiška karta.

IMG_4091

Kalėdos mūsų mokykloje

Mūsų mokykloje jau tapo tradicija kalėdinę savaitę pradėti kalėdinės eglutė puošimu savo pačių sukurtais žaisliukais. Šių Kalėdų simbolis buvo Senis Besmagenis, todėl neatsitiktinai mokyklą „okupavo“ ypatingi mokytojo Lino Augulio kurti Besmegeniai, eglutę mokiniai irgi puošė besmegeniukais, o kabinetų durys kiekvieną ateinantį pasitikdavo šiltais kalėdiniais sveikinimais. Gražiausio sveikinimo konkursą laimėjo IVa ir Ia klasių mokiniai, o štai labiausiai Kalėdų Senelio laukė ir gražiausiai pasipuošė IIc klasė, beje kaip jau ir įprasta veikė kalėdinis paštas, kalėdinė foto studija ir, žinoma, kalėdinis kino teatras, kuriame šįkart atgijo praėjusių metų kalėdos. Kalėdinės savaitės baigiamasis akordas – kalėdinis karnavalas „Kalėdinio krepšinio šventė“. Dėl kalėdinio krepšinio čempionų titulo rungėsi mokytojų komanda „Kaimas – jėga“, III-IV okų komanda „Mirgu marga“, I-II-okų komanda „Snieguročkos“ ir progimnazistų komanda „Viesulas“. Ypatingos kalėdinės krepšinio taisyklės reikalavo didžiulio žaidėjų pasiaukojimo, todėl pertraukėlių metu žaidėjams atsipalaiduoti padėjo muzikiniai klasių pasirodymai. Pasibaigus kalėdinio krepšinio šventei buvo apdovanoti ne tik čempionai (III-IV-okų komanda „Mirgu marga“), bet ir visi žaidėjai, švenčių proga dovanėlių sulaukė ir filmuotų kalėdinių sveikinimų (kuriuos galima pažiūrėt čia: https://www.youtube.com/watch?v=iLVL9jfI4o0) kūrėjai, muzikinių pasirodymų atlikėjai bei kalėdinių konkursų nugalėtojai.

IMG_2657 IMG_2048

Kalėdinis koncertas Skemų globos namuose

Senųjų rūmų padalinio gimnazistai advento laikotarpį baigė išvyka į Skemų globos namus. Mokytojų R . Kolyčienės ir A . Juškevičienės padedami gimnazistai globos namų gyventojams parengė literatūrinę – muzikinę kompoziciją ,, Kalėdos artėja“. Gimnazistai buvo labai šiltai sutikti – aidėjo nuoširdūs plojimai po kiekvieno pasirodymo, po koncerto dovanų gavome globotinių padarytus angeliukus ir ką tik išleistą naują 2016 m. Skemų globos namų kalendorių. Gimnazistai padovanojo pačių pagamintus kalėdinius sveikinimus.

skemai_koncertas

Svečiuose pas senelius Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos globos namuose

Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų moksleiviai gruodžio 22 dienos popietę apsilankė po renovacijos vėl duris atvėrusiuose Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namuose. Kaip ir kasmet, mokiniai, vadovaujami mokytojų Raimondos Kolyčienės ir Aldonos Juškevičienės, šių namų gyventiniams parengė literatūrinę – muzikinę kompoziciją. Senoliai, sėdėdami prie papuoštos eglutės šviesioje salytėje, klausėsi eilių ir dainų apie Kalėdas, kai kurie susigraudinę net ašarą nubraukė. Tačiau ne visi globotiniai galėjo ateiti, nes daugelis jau nepajėgia atsikelti iš lovų. Po koncerto moksleiviai aplankė visus senolius, kurie liko savo kambariuose, ir sudainavo po posmą dainos. Visi seneliai gavo ir po staigmeną: II b klasės mokiniai ir klasės auklėtoja Asta Milaknienė šiemet nusprendė nesikeisti kalėdinėmis dovanomis, o verčiau praskaidrinti senų žmonių kasdienybę. Taigi buvo supakuotos dovanėlės senelių namų gyventojams ir po koncerto įteiktos kiekvienam su nuoširdžiais palinkėjimais.

seneliu_namai

Projektas „Mokytojau, būk draugas“

Paskutinis projekto „Mokytojau, būk draugas“ užsiėmimas, netradicinė geografijos pamoka „Pažink šalis keliaudamas“, vyko gruodžio 15 dieną. Projekto vykdytojai (mokinių seimas) kartu su Jaunimo Europos komandos nare Neda Letukyte vykdė geografinius kūrybinius užsiėmimus: netradicinė geografijos pamoka ir filmuoti kalėdiniai sveikinimai visoms ES šalims jų valstybinėmis kalbomis. Netradicinėje geografijos pamokoje žaidimų pagalba į keliones leidosi kelios skirtingo amžiaus mokinių grupės. Apie žaidimo metu aplankytas šalis, miestus savo žiniomis, tikrų kelionių įspūdžiais dalinosi ir mokiniai, ir mokytojai. Projekto dalyviai noriai pasirinko šalį, kurios gyventojus jos valstybine kalba norėtų pasveikinti kalėdų proga. Sveikinimus kūrė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai – taip visi kartu „ne vadovėlio akimis“ pažvelgėme į įvairių šalių kultūrą, kalbą, papročius.

„Mano puikios mokyklos bendruomenė su Kalėdomis pasveikino net 28 Europos Sąjungos šalis jų nacionalinėmis kalbomis. Didžiuojuosi savo mokykla ir dėkoju visiems prisidėjusiems! Mums teliko pasidalinti savo šypsenomis ir sveikinimais…“ – JEK narė Neda Letukytė . Filmuotus sveikinimus galima pamatyti: https://www.youtube.com/watch?v=iLVL9jfI4o0

IMG_2093

Gruodžio 8 – 10d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vyko respublikinio konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai” I etapas. Dalyvavo 1 – 4kl. 5 – 6kl, 7 – 8kl. ir 9 – 11kl. komandos. Mūsų komandas lydėjo sveikatos priežiūros specialistė Gailutė Morkūnienė, soc. pedagogė Loreta Masionienė. Po komandų prisistatymų, dalyviai atliko teorines ir praktines užduotis sveikos gyvensenos tema. Sportinėje dalyje komandos varžėsi estafečių rungtyse. Gimnazijai atstovavo 2b klasės komanda.

Visos komandos buvo apdovanotos Rokiškio VSB padėkos raštais ir prizais, o dalyvių nuotaikos buvo puikios.

20151210_110301 20151210_112140

Tarpklasinės vaikinų krepšinio varžybos

Rokiškio J.Tumo-Vaižganto gimnazijoje vyksta tarpklasinės vaikinų krepšinio varžybos. Varžybos vyksta pirmadieniais po pamokų mokyklos sporto salėje.

Š.m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais žaidžia  I – II g. klasių mokiniai, o po to žais III – IV g. kl.

I – II klasių tarpklasinėse varžybose sužaista 20 rungtynių ir išaiškintos vietos:

I – a vieta: II b klasė

II – a vieta: I a klasė

III – a vieta: II a klasė

IV – a vieta: I b klasė

V – a vieta: II c klasė

varzybos

 Pasaulinės AIDS dienos protmūšis: „AIDS geriau žinoti“

Gruodžio 1 d.- Pasaulinė kovos su AIDS diena.  Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir taip prailginti gyvenimą. Sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje daugėja, todėl reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe.  Lietuvoje užregistruoti 2 237 ŽIV infekcijos atvejai, iš kurių  425 – moterims ir 1 812 – vyrams. Pernai 3 moksleiviai užsikrėtė ŽIV infekcija.

Rokiškio Juozo Tumo–Vaižganto gimnazijoje gruodžio 1 dieną taip pat  buvo minima Pasaulinė kovos su AIDS diena ir suorganizuotas protmūšis: „AIDS geriau žinoti“. Tikslas- propaguoti brandesnį gimnazijos bendruomenės požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS! 

Protmūšyje dalyvavo Rokiškio Senamiesčio 8 klasių ir Gimnazijos I-II klasių bendros komandos.“ Kiekvienai komandai buvo pateiktos užduotys skaidrėse, kurias parengė užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.  Užduotis vertino komisija: sveikatos specialistė Gailutė Morkūnienė, biologijos mokytojos Dalia Spundzevičienė ir Jolanta Redeckaitė, IVc klasės gimnazistai Simas Mykolaitis ir Rokas Šnioka. Renginį padėjo parengti socialinės pedagogės Raimonda Kolyčienė ir Loreta Masionienė. Laimėtojai ir kiti dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir prizais.

aids_diena

Projektas „Mokytojau, būk draugas“ tęsiasi

Lapkričio 30 d. freerun grupė TASK iš Panevėžio pakvietė mūsų mokyklos mokinius ir mokytojus į netradicinę sporto pamoką, kurioje pristatė savo atliekamus triukus bei parodė kaip juos atlikti. Šio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo apie įvairesnes popamokines veiklas, galimybes patiems užsiimti patinkančia veikla ir pasiekti puikių rezultatų net neturint tų užsiėmimų mokytojų ar trenerių. Patys pabandė atlikti keletą svečių parodytų triukų. Pokalbio „Svajonei reikia nedaug“ metu grupės TASK nariai pasidalino mintimis apie jauno žmogaus norą ir siekį tobulėti bei apie galimybes įgyvendinti savo svajones, apie tolerancijos tarpusavio santykiuose svarbą   ir reikšmę jų sėkmės kelyje.

IMG_1623

Lapkričio 30 dienos rytą Senųjų rūmų padalinio bendruomenė sutiko su adventine nuotaika: tradiciniu advento vainiku, adventinėmis giesmėmis ir žodžiais, kurie kvietė būti geresniais, atlaidesniais žmonėmis, užjausti artimą.

Advento rytmečio nuotaiką padėjo sukurti mokytoja Raimonda Kolyčienė, Aldona Juškevičienė ir floristikos būrelio vadovė Dalia Laucienė.

IMG_1945

Tolerancijos diena

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (toliau: Tarptautinė istorinio teisingumo komisija) jau tryliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra MOZAIKA.

Šių metų lapkričio 16 d. Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje, kaip ir kasmet, vyko tradicinis Tolerancijos dienos paminėjimas.

IIIb klasės gimnazistės  skaitė paskaitą apie toleranciją, o kiekviena klasė kūrė tolerancijos žmogeliuką, kurį mokiniai papuošė mozaikos stiliumi.

Tolerancijos

Mandalų kūrimas

Projekto „Mokytojau, būk draugas“ iniciatyvinė grupė lapkričio 10 dieną mokytojus ir mokinius pakvietė į mandalų kūrimo užsiėmimą. Netradicinę pamoką vedė mūsų bendruomenės narė Asta Keraitienė. Šios veiklos metu dalyviai turėjo galimybę artimiau pažinti vienas kitą bei giliau pažvelgti į savo vidinį pasaulį. Gerdami švelnaus aromato žolelių arbatą, mokytojai pasakojo  mokiniams kaip jiems sekėsi įgyvendinti savo svajones, pasidalino savo sėkmės istorijomis. Toks šiltas mokinių ir mokytojų bendravimas tik dar kartą įrodė, jog mokytojas gali būti ne tik MOKYTOJAS, bet ir DRAUGAS.

IMG_1329

Jaunųjų dainininkų konkursas

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje š.m. lapkričio 26 d. vyko Aukštaitijos regiono jaunųjų dainininkų konkursas, skirtas Etnografinių regionų metams. Konkurse dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Utenos, Šiaulių, Vilniaus, Pasvalio, Pakruojo, Biržų, Kupiškio, Visagino, Ukmergės, Panevėžio, Rokiškio miesto, Juodupės bei Pandėlio. Puikiai pasirodė ir tarp savo amžiaus grupių laimėjo III vietą ir mūsų mokyklos vokalinis instrumentinis ansamblis, kuriame dainuoja IIb klasės mokinė Živilė Čepulytė, IIc klasės mokiniai: Laura Mackutė, Goda Raugalytė, Greta Skrandauskaitė, Aliona Babachina bei Simas Pčiolinas. Jauniesiems dainorėliams vadovauja muzikos mokytoja Raimonda Kolyčienė ir psichologė Onutė Viduolienė.

Muzikantu

Erasmus K1+ projekto Stažuotė Suomijoje

Šių metų spalio 19-23 dienomis buvau išvykusi į Erasmus K1+ projekto „Pagrindinio ugdymo pakopoje dirbančių mokytojų kompetencijų tobulinimas ir lyderystės plėtra Rokiškio rajono mokyklose” stažuotę Suomijoje. Drauge su penkiomis kolegėmis iš kitų rajono mokyklų dalyvavome susitikime su Suomijos Nacionalinės Švietimo Tarybos atstovais, klausėme pranešimų apie Suomijos švietimo sistemą, jos raidą, švietimo sistemos pokyčių tendencijas, Vyriausiojo Suomijos Nacionalinės Švietimo Tarybos architekto ir Aalto universiteto atstovo paskaitos mums atskleidė fizinės ir virtualios mokymosi aplinkos įtakos svarbą mokymosi kokybei ir mokinių pasiekimams.

Išgirstą teorinę informaciją turėjome progą “patikrinti” ir praktiniame ugdymo kontekste. Stažuotės programoje buvo numatyta aplankyti 3 Helsinkio ir jo priemiesčių mokyklas, praleidžiant jose pilną darbo dieną, stebėti daug įvairių dalykų pamokų, matyti, kaip kuriama šiuolaikiška mokymosi aplinka ir organizuojamas ugdymo procesas. Kolegos Suomijos mokytojai noriai ir atvirai atsakinėjo į užduodamus klausimus, stengėsi atskleisti efektyviausius savo taikomus darbo metodus, mokinių bendradarbiavimo, darbo grupėse organizavimo būdus. Nors mokytojai Suomijoje savo darbe turi visišką kūrybinę laisvę ir kiekvienas gali dirbti sau priimtinais metodais, akivaizdu, kad bendradarbiavimas tarp kolegų yra gana glaudus – mokytojų kambariuose per pertraukas pedagogai grupelėmis planuoja, diskutuoja ir sprendžia įvairius klausimus. Tačiau, kad ir koks intensyvus darbas vyktų mokyklose – mūsų įprasto triukšmo nei per pamokas, nei pertraukų metu čia nėra, ir ypatingai tai sunku suvokti, kai žinai, kad mokykloje vienu metu mokosi virš 700 paauglių ir dirba apie 60 pedagogų…

Mano manymu, įspūdžiai ir šios kelionės patirtys mus praturtino ne tik metodiškai, bet leido nauju žvilgsniu pažvelgti į mūsų profesijos svarbą ir galią formuojant šalies kultūrą, derinant tradicines vertybes ir netradicinius ugdymo metodus. Be to, šio projekto dėka mes, skirtingų mokyklų ir skirtingų mokomųjų dalykų mokytojos, turime galimybę bendrauti ir toliau bendradarbiauti skleisdamos savo gerąją patirtį ir kitiems kolegoms savo rajono mokyklose.

Anglų kalbos mokytoja Margarita Gudeikienė

20151020_083817

Euroscola konkursas

Š. m. spalio 13d. mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė 10 narių, dalyvavo Euroscola konkurse, kuris vyko Panevėžyje. Šio konkurso prizas viliojantis- kelionė į Strasbūrą. Todėl prieš konkursą visa komanda aktyviai ruošėsi, domėjosi Europos Sąjunga, jos narėmis ir šalių istorija, taip pat rengė savo komandos prisistatymą. Nuvykę į finalą, renginį pradėjo savo komandos pristatymu, kurį vertino kitos komandos. Po prisistatymų laukė sudėtingiausia dalis- viktorina „Europos Sąjunga: istorija, institucijos, sprendimai.“ Per projektorių buvo rodomi tik klausimų numeriai, todėl buvo smagu kurti planus, kuris numeris bus sėkmingas, o svarbiausia- kuris klausimas bus lengviausias. J Kiekvieną teisingą atsakymą vertino 1 tašku, o jei atsakoma į kitos komandos klausimą, jeigu ji neatsakė, pridedama 0,5 taško. Kiekvienas taškas buvo labai svarbus ir reikalingas. Po trumpos pertraukėlės, pasivaišinus bandelėmis, laukė antroji užduotis- „Europos Sąjunga: šalys, žmonės ir daugiau“. Pateikti buvo du lapai su sakiniais, apibūdinančiais tam tikrą Europos Sąjungos šalį. Tačiau nebuvo lengva, nes kai kurie apibūdinimai buvo parašyti anglų ar net prancūzų kalba. Pabaigoje laukė labiausiai intriguojanti dalis- skelbiami rezultatai. Mūsų komanda užėmė antrąją vietą. Iki kelionės į Strasbūrą pritrūko 1,5 taško. Tačiau svarbiausia, kad papildytas žinių bagažas ir įgyta didesnė patirtis.

IMG_5898

Mokytojų diena

Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos Senieji rūmai ypatingi nenutrūkstamu tradicijų puoselėjimu. Šiemet, kaip ir kasmet, mūsų abiturientai organizavo mokytojų dienos šventę, kurios metu stengėsi nustebinti pedagogus ir spalio penktąją paversti įsimintina diena. Nieko nenutuokiantys mokytojai buvo paprašyti laikytis aprangos kodo „vaikystė“, o šventinį pirmadienio rytą atvykę į mokyklą jie pateko į spalvingą lopšelį – darželį „Vaižgantukas“. Darželio „auklėtiniai“ buvo suskirstyti į „Šokliukų“, „Skaičiukų“, „Raidelių“, „Žiniukų“, „Pieštukų“, „Šnekučių“ ir „Gamtukų“ grupes, o kiekviena jų turėjo ir savo auklėtojus. Į vaikystę grįžę mokytojai buvo užimti visą dieną : „auklėtojai“ rūpinosi, kad darželinukai dalyvautų mokyklinėje fotosesijoje, aktyviai žaistų žaidimus sporto salėje ir mokytųsi paprasčiausių šokių žingsnelių, nepamirštų nupiešti savo šeimos, grupėse kurtų spalvingus pasirodymus darželio šventei bei pasistiprintų šviežiomis bandelėmis. Kol vaikais vėl virtę mokytojai linksmai leido laiką, pamokose juos pavadavo pedagogais tapę dvyliktokai. Tiek abiturientams, tiek mokytojams aktyvi diena baigėsi nuotaikingais „Vaižgantuko“ auklėtinių pasirodymais ir pažymėjimų, liudijančių apie sėkmingai baigtą darželį, įteikimu. Dvyliktokai savo mokytojams dėkojo už tai, kad pastarieji drauge su mokiniais leidosi į smagią, vaikišką avantiūrą bei linkėjo mylėti savo darbą taip, kaip mūsų mokytojai jį mylėjo visus tuos metus bendraudami su dabartiniais abiturientais.

Popiet mūsų mokyklos mokytojai dalyvavo ir Rokiškio kultūros centre vykusioje Mokytojų dienos šventėje, kurios metu Rokiškio rajono mokinių tarybos padėkomis buvo apdovanoti mokytojai, kuriuos įvertino pačios mokinių savivaldos. Tokie apdovanojimai šiemet buvo skirti gimnazijos floristikos būrelio vadovei Dalytei Laucienei bei technologijų mokytojui Robertui Tičkai. Rokiškio švietimo skyriaus padėkos raštu už aktyvią metodinę veiklą apdovanota ir vokiečių kalbos mokytoja Daiva Zakarkienė. Profesinę dieną mininčius pedagogus dainomis sveikino muzikinė grupė „El fuego“.

IMG_9401

Projektas „Mokytojau, būk draugas!“

Spalio 5 d. startavo Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų mokinių Seimo inicijuotas projektas.

Anot gimnazijos direktoriaus Gedimino Matiekaus, projektas „Mokytojau, būk draugas!“, kurio pirmasis renginys „Japonija – ant tavo stalo“, yra įdomus, naudingas ir geras, padedantis formuoti bendravimo įgūdžius, o nuo gražaus tarpusavio bendravimo priklauso ir visa gimnazijos atmosfera.

Spalio 5 dieną mokytojus sveikinome, o spalio šeštąją kvietėme gaminti sušių grin emoticon Mokykloje įvyko pirmoji projekto „Mokytojau, būk draugas!” veikla – suši gaminimo užsiėmimas „Japonija ant tavo stalo”. Japoniškų užkandžių gaminimo paslaptimis su mokiniais dalinosi vokiečių kalbos mokytoja Asta Milaknienė bei dailės ir technologijų mokytoja Inga Vagonė. Įdomiąją pamoką apie Japoniją čia pat, virtuvėje, vedė ir apie japoniškų tradicijų subtilybes pasakojo istorijos mokytoja Dalia Golubeckienė. Užsiėmime dalyvavę mokiniai ne tik išmoko ruošti gardžiuosius suši, bet ir išgirdo mokytojų sėkmės formules bei istorijas, net ir prisiminimus iš išleistuvių vakaro smile emoticon. Ačiū visiems už puikią nuotaiką ir šiltą popietės atmosferą!

Šis projektas bus vykdomas iki Naujųjų metų. Per tą laiką planuojama surengi dar keletą pamokų: ketinama susitikti su panevėžiečių grupe „TASK freerun“, praktikuojančia laisvąjį bėgimą, ir su mandalų tapybos mokytoja dailininke Asta Keraitiene. Į pastarąjį susitikimą bus kviečiami ir miesto gyventojai. Šis projektas ir siekia gimnazistų, mokytojų ir Rokiškio gyventojų bendruomeniškumo.

IMG_0031

Miesto gimtadienis

Šiemet, pasitikdama miesto gimtadienio šventę, mūsų mokykla pasipuošė baltų ženklais, kuriuos gamino mokiniai, vadovaujami mokytojų I.Vagonės, R.Tičkos ir floristikos būrelio vadovės D.Laucienės.

Rugsėjo 17 d. Rokiškio krašto muziejuje vykusioje konferencijoje „Baltų vienybė“, skirtoje XV – oms Baltų dienoms ir Rokiškio miesto 516 – ajam gimtadieniui mūsų mokinės pristatė tautodailininkės Vidos Erslovienės megztų rūbų kolekciją „Baltų ženklai“.

Rugsėjo 19 d. miesto šventės proga vykusiame jaunimo „Protų mūšyje“, kuriame dalyvavo dešimt komandų, tame tarpe dvi iš Latvijos, mūsų mokyklos Senųjų rūmų padalinio komanda laimėjo garbingą 3- ą vietą. Prizus įteikė Lietuvos Seimo Pirmininkė Loretos Graužinienė ir Latvijos Seimo Pirmininkė Inara Mūrniecė.

IMG_1919

Rugsėjo 1 – oji

”Ilgai stebėjomės, kuo neįtikome oro dievams, kad atsiuntė mums tokią Rugsėjo pirmąją. Štai „facebook“ draugai iš visų Lietuvos kampelių nuo ankstyvo ryto dalinasi karščiu dvelkiančiomis nuotraukomis, o mes, turbūt vieninteliai visoje šalyje žygiuojantys iškilmingoje eisenoje, buvome taip nuprausti lietaus, kad maža nepasirodė. Kaip pavyzdingi abiturientai po skėčiais pirmiausia slėpėme penktokus, buvo ir tokių, kurie mažiesiems ir savo švarkus atidavė, tad jau galite įsivaizduoti, kokie pasirodėme mokykloje. Šlapi ir varvantys. Bet visgi puikiai nusiteikę, laimingai ir juokdamiesi iki ašarų pasiekėme mokyklą… Beprotiškai gera buvo žingsniuoti savais koridoriais aidint plojimams. Beprotiškai gera išgirsti kaip Tau dvyliktąją rugsėjo pirmąją suteikiamas „Geriausio metų sportininko“ ar „Geriausio metų mokinio“ vardas.“ (92 laidos abiturientai).

Rugsėjo 1-ąją buvo apdovanoti ne tik abiturientai, „Geriausios klasės vardą“ iškovojo II b klasės mokiniai (aukl. R. Stanišauskienė). Visus mokyklos mokinius, jų tėvelius ir mokytojus sveikino Rokiškio rajono savivaldybės vicemeras E. Vilimas, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja J. Juodinytė ir šventės metu inauguruota Senųjų rūmų prezidentė Gabrielė Pipinytė.

Gražių, gerų ir sėkmingų visiems mokslo metų!

rugsejo1